Obraz
stół z zastawą do wina
Obraz
półki z winami
Obraz
regały z winami
Obraz
Beaujolais Nouveau

Vinoteka 16 znajduje się w zabytkowej piwnicy w Brovar 16, to klimatyczne miejsce zaprasza na degustacje wina w obecności naszego sommeliera lub spotkanie z winem i potrawami w dowolnie przez Państwa wybranej koncepcji, uroczystej kolacji czy biznesowego spotkania w naszej winiarni.

Organizujemy cyklicznie degustacje komentowane z potrawami, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych Gości. Dzielimy się naszą pasją i wiedzą, mając nadzieję, że poszerzymy tym samym, grono miłośników wina.

***

Pragniemy zaprosić Państwa na wydarzenie,
jakim jest Beaujolais Nouveau (Święto Wina),
które odbędzie się w tym roku 17 listopada 2022, o godz. 19:00

Tym hasłem w trzeci czwartek listopada wita się młode wino z regionu Beaujolais. Beaujolais Nouveau dojrzewa zaledwie 6 tygodni, a czasem nawet krócej. Produkuje się je z winogron szczepu gamay. Jest lekkie, owocowe, czasem nieco cierpkie. Idealnie komponuje się praktycznie z każdą potrawą- z serami, pieczonymi mięsami, wytrawnymi tartami. Ale reguły łączenie win i potraw schodzą tego dnia na dalszy plan.. ważna jest dobra zabawa.

Dlatego zapraszamy Państwa i my na wspaniałą zabawę przy francuskiej muzyce i niezobowiązującej atmosferze na święto młodego wina.

Poza dobrą muzyką i oczywiście głównym bohaterem wydarzenia – winem, przygotowaliśmy dla Państwa bufety z zimnymi przekąskami w francuskim klimacie,  gorącymi potrawami, które mogą Państ nie tylko skosztować, ale również zobaczyć, jak są przygotowywane w naszej otwartej kuchni.

Menu 
Bufet zimnych przekąsek:
Pate cielęce z żurawiną
Pasztet wiejski z cognacem
Quiche czyli francuskie tarty na słono w kilku odsłonach

Paszteciki mięsne w cieście francuskim
Pierożki z ciasta francuskiego ze szpinakiem
Sałatka z panierowanym serem camembert
Sałatka nicejska z tuńczykiem
Deski serów francuskich

Dania gorące:
Francuska zupa cebulowa
Vol au vent aux champignons
Coq au vin – kurczak duszony w winie

Na słodko :
Clafoutis z wiśniami
Creme brulee

Cena: 160,00 zł
 

Rezerwacja:
Tel. 519 840 120
E-mail: recepcja@brovar16.pl