Pszczyna, jedno z piękniejszych miast województwa śląskiego znajduje się na przecięciu tras Katowice-Bielsko-Cieszyn oraz Oświęcim-Rybnik. Jako Perła Górnego Śląska posiada wiele do zaoferowania turystom. Miasto zarazem bogate w historię istotną dla dziejów Polski oraz w wiele możliwości spędzania czasu blisko natury.

WARTO ZOBACZYĆ

Zamek w Pszczynie

Koniecznym punktem odwiedzenia jest Muzeum Zamkowe w Pszczynie - dawny zamek książęcy. Bogate w liczne eksponaty jest jednym z najwspanialszym zespołem parkowo-pałacowym w kraju. Dodatkowo oprócz zwiedzania głównych komnat można zobaczyć Zbrojownię, wystawy czasowe lub też połączyć bilet ze zwiedzeniem Stajni Książęcych.


Dla rodzin lub też sympatyków kultury lub historii ważną atrakcją jest Skansen – Zagrody Wsi Pszczyńskiej. Miejsce te niezwykle ciekawie przybliża tradycje dawnych mieszkańców ukazując autentyczne sprzęty w oryginalnych chatach.  Następnym miejscem wartym odwiedzenia jest Muzeum Prasy Śląskiej znajdujące się na Szlaku Zabytków Techniki.


Wyróżniającym się elementem miasta jest Zabytkowy Park Pszczyński, który o każdej porze roku zachęca do niezapomnianych spacerów. Park mieści wiele atrakcji. Jedną z najciekawszych propozycji dla dzieci jest Pokazowa Zagroda Żubrów. Wizyta w małym zoo z możliwością obserwacji żubrów również przy ich karmieniu zapewni wiele niezwykłych wrażeń. Przy zachodniej stronie parku znajduje się również Pole golfowe.

EPICENTRUM ROZRYWKI I KULTURY

Rynek

Obraz
zdjęcie rynku w Pszczynie

Usytuowanie Pszczyny oferuje wiele atrakcji zachęcających do aktywnego wypoczynku blisko z naturą. W Ośrodku  Wypoczynkowym Paprocany oraz w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące gość z pewnością odpocznie na plaży i dozna niezwykłych wrażeń korzystając z ciekawej infrastruktury miejsca.

Następnym atrakcyjnym zbiornikiem wodnym jest Jezioro Goczałkowickie. Port jachtowym w Wiśle Wielkiej umożliwia żeglarstwo z widokiem na Beskid Śląski. Koronę zapory wieńczy 3 km tama, która zachęca do spacerów, jazdy na rowerze czy też na rolkach. Również w Goczałkowicach Zdroju cieszące się dużym zainteresowaniem są przepiękne Ogrody do Zwiedzania Kapias. Kilka tysięcy gatunków roślin podzielone na tematyczne ogrody wraz z zaułkami zachwycą każdego.


Serdecznie zapraszamy do wypoczynku w sercu urokliwej Pszczyny.

Zachęcamy do zaczerpnięcia więcej informacji na stronach internetowych: